Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

ΒΟΛΛΕΥ: ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΙΛΙΣΙΑΚΟΣ 3-0

Μετά την μεγάλη  νίκη στο ντέρμπι της  πρεμιέρας ο  Πανναξιακός    πέρασε νικηφόρα και από το γήπεδο των Ιλισίων επικρατώντας με  3-0 σετ επί του  Ηλισιακου και φιγουράρει πλεον μόνος πρώτος με 6 βαθμούς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Και σ' αυτό το  παιχνίδι η απόδοση της ομάδας της Νάξου  κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα και έτσι  η νίκη ήρθε σχετικά εύκολα  με τον προπονητή  Γιώργο Δερμάτηνα χρησιμοποιεί   περισσότερες παίκτριες από τον πάγκο(Σέργη, Φάρκωνα, Γκολφινοπούλου)
Ο Πανναξιακός  ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι ήταν..............

συγκεντρωμένος και με αποτελεσματικές επιθέσεις και καλό μπλοκ έφτασε γρήγορα στο 19-25
Στο δεύτερο σετ οι φιλοξενούμενοι  φρόντισαν να ανεβάσουν ακόμη περισσότερο την απόδοσή τους με αποτέλεσμα να πάρουν από την αρχή μεγάλη διαφορά και να ελέξουν τη ροή του παιχνιδιού ( 8-14, 10-18,10-19, 14-24, 14-25)
Ο Ηλυσιακός  προσπάθησε να αντιδράσει στο τρίτο σετ καταφέρνοντας μάλιστα να πάρει μικρό προβάδισμα έως τα μισά(1-0, 2-0, 2-1, 4-1, 5-1, 6-3, 8-4, 9-5, 10-7, 12-8, 13-12).
Παρόλα αυτά δεν άντεξε στην αντεπίθεση του Πανναξιακού που πήρε και αυτό το σετ με 18-25  διαμορφώνοντας το τελικό  το τελικο  0-3
Από την  ομάδα της Νάξου   ξεχώρισαν οι Χατζηνικολάου, Μουτζουρίδου, Λαγουδάκη,  Καρπουζά, Σιώρη και Καγκουράτου.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα πρέπει  να αναφερθεί  η συγκλονιστική παρουσία των φιλάθλων  του Πανναξιακού στις εξέδρες οι οποίοι  δημιούργησαν  μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα και έκαναν τη ομάδα μας να νιώθει σαν στο σπίτι της
Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 1/ 12  στις 19.00 στο ΔΑΚ Νάξου  με αντίπαλο τον Νηρέα Χίου
Διαιτητές: Χαρακίδας – Ευαγγέλου
Τα σετ: 0-3 (19-25, 14-25, 18-25)
ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ(Λιώσης): Μιχαήλ, Ράγκου, Δασκαλοπούλου, Μπέμπη, Κουτουζίδου, Χαρίση, Πασχάλη (λ.), Στέφου, Σφυρή, Μάρκου.
ΑΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Δερμάτης - Τουρσούγκας): Μουτζουρίδου, Καρπουζά, Εμμανουηλίδου, Σιώρη, Λαγουδάκη, Χατζηνικολάου, Κακουράτου (λ.), Φαρκωνά, Σέργη, Γκολφινοπούλου, Σκούνα, Λαΐου