Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Πρώτος και Αήττητος

Πέρασε αλώβητος από τη Νέα Σμύρνη (φωτό-video)Αν και δυσκολεύτηκε για δύο σετ, με τον Πανιώνιο να είναι πολύ ανταγωνιστικός, ο Πανναξιακός επικράτησε με 3-1 (25-13, 25-18, 23-25, 26-24) στη Νέα Σμύρνη και διατηρήθηκε αήττητος στην κορυφή του 1ου ομίλου της Α2 γυναικών.
 Δυνατά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενες που έφτασαν εύκολα στο 2-0, όμως στην συνέχεια ο Πανιώνιος ανέβασε στροφές και με καλό σέρβις μείωσε σε 1-2. Το τέταρτο σετ ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα μέχρι το 20-20. Εκεί η....
ομάδα του Γιώργου Δερμάτη ξέφυγε με σερί 3-0 με την Μαρία Χατζηνικολάου στο σέρβις, με την πρώην κεντρική των Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού να σημειώνει και έναν άσο. Όμως ο Πανιώνιος ...επέστρεψε και έφερε το ματς στα ίσα, 24-24. Εκεί μια επίθεση από Καρπουζά και Σιώρη αντίστοιχα έδωσαν το σετ και την νίκη στην ομάδα τους.
Στην εξέλιξη του παιχνιδιού ο έφορος του Πανιωνίου Χρυσοχόου έβρισε τον πρώτο διαιτητή χωρίς αιτία και τον απέβαλε από τον πάγκο, βγαίνοντας από το παρκέ και μπροστά σε όλη την εξέδρα του φώναζε ότι είναι σύμβουλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.ΠΕ. και μπορεί να κάθετε όπου θέλει, ο χρυσοχόου συνέχισε πάλι από την κερκίδα της βρισιές προς τον διαιτητή και  απειλούσε ότι θα ξαναμπεί στο γήπεδο προσπαθώντας να αλλάξει τη ροή του παιχνιδιού προς όφελος της ομάδας του. Ο έφορος του Πανιώνιου και σύμβουλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.ΠΕ. έδειξε προς όλους το ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΟΣ που τον Διακατέχει. Κύριε Μαυρομάτη μάζεψε τον ή μήπως είναι και καλύτερα να τον στείλης σπίτι του!!!!!!
Έτσι ο Πανναξιακός μετράει ως τώρα πέντε νίκες σε ισάριθμα ματς και με 15 βαθμούς είναι στην κορυφή του 1ου ομίλου. Ο Πανιώνιος υπέστη την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα, έμεινε στους 9 βαθμούς και μοιράζεται την τρίτη θέση με Ένωση Βύρωνα (έχει 4 ματς) και Ηλιούπολη.
Διαιτητές: Ευαγγέλου – Μόσιαλος
Τα σετ: 13-25, 18-25, 23-25, 24-26

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Θανέλλας): Δαρλάση Τ., Κωνσταντίνου, Σημαντήρη, Αναγνωστοπούλου, Οικονομάκη, Σαγάνη / Τσιάρα (λ.), Μαγγίνα Π., Τσουμήτα.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Δερμάτης): Χατζηνικολάου, Λαγουδάκη, Καρπουζά, Εμμανουηλίδου, Μουτζουρίδου, Σιώρη / Κακουράτου (λ.), Γκολφινοπούλου, Φαρκώνα, Σκούνα, Λάιου.